Form

Kāpēc ir vajadzīgs ping.lv?

Ping.lv tā ir mājaslapa, kur Jūs varat testēt Jūsu savienojuma ātrumu ar Internetu un izmantot daudzveidīgas utilītas un programmas Internet savienojuma pārbaudei. Pats svarīgākais, ka visu to Jūs varēsiet izdarīt absolūti bezmaksas un uz vienas lappuses, ne tērējot laika uz utilītu meklēšanu un to uzstādīšanu.

Ar ko var būt saistīts zems savienojuma ātrums ar Internetu?

Ping testa lielākai precizitātei pārliecinieties, ka Jūsu dators neizmanto internet savienojumu citiem mērķiem, apstādiniet failu ielādi caur torrent vai citām programmām, pagaidu atslēdziet internettelevīziju vai radio, aiztaisiet citas cilnes Jūsu Internet pārlukprogrammā, pārtrauciet vai sagaidiet resursietilpīgu uzdevumu pabeigšanu. Jūsu Internet pieslēguma ātrums ir atkarīgs ne tikai no piešķirta Jums Internet kanāla platuma, bet arī no Jūsu datora ražotspējas!

Kā pārbaudīt savienojuma ātrumu ar Internetu?

Jums ir nepiečiešams izvēlēties «Ātruma pārbaudes» punktu, pēctam uzspiest uz pogu «Veikt pārbaudi», kura atrodas lapaspuses centrālā daļā. Tālāk, Jums ir jāiesākas lejupielādes un augšupielādes ātruma pārbaudes testam, kas var aizņemt kādu laiku. Lejupielādes ātruma rezultāts atrodas no kreisas malas, bet augšupielādes ātruma rezultātu var redzēt no labas malas. Pēc testa pabeigšanas Jūs varat atkārtoti testēt Jūsu Internet savienojumu, uzspiežot uz pogu «Atkārtot testu».

Ko darīt, ja ir zems lejupielādes vai augšupielādes ātrums?

Ja Jums ir zems savienojuma ātrums, tad pēc testa pabeigšanas ir jāparādās pogai «Savienoties ar tehnisko nodaļu». Pēc tās uzspiešanas Jums parādīsies forma, kur obligāti vajag aizpildīt visus laukus, bet «Comment laukā» Jūs varat uzdot Jūs interesējošs jautājums, un uzspiest uz pogu «Aizsūtīt». Tomēr, ja Jūs nejauši izlaidāt vienu no ievades laukiem vai ievedāt nekorektu informāciju, tad blakus šim laukam no labās puses parādīsies brīdinājums. Piemēram, Jūs ievedāt elektroniska pasta adresi bez @ simbola, tad no lauka labās malas vienā mirklī parādīties uzraksts Please enter bet valid email address. Jūsu jautājums/pieteikums būs attiecīgi aplūkots tuvākā laikā.

Kāpēc ir nepieciešama traceroute opcija?

traceroute ir paredzēta datu sekošanas maršrutu definēšanai TCP/IP tīklos. Uzspiežot uz pogu «Go», Jūs varēsiet novērot datu aizsūtīšanas norādītajam tīkla mezglam izpildes procesu zemāk(Traceroute rezultātu nodalījumā), pie tam ir attēlojami dati par visiem starpmaršrutizātoriem, caur kuriem pagāja dati ceļā pie mērķu mezgla.

Ko dara tracepath opcija?

tracepath ir paredzēta pakas paiešanas ceļa izsekošanai pie uzdotā mezgla ar informācijas izvadi par pakas maksimāliem izmēriem visa maršruta laikā. Pēc uzspiešanas uz «Go» pogu, Jūs redzēsiet tās darbības rezultātus zemāk Tracepath rezultātu nodalījumā.

Ko ļauj izdarīt ping opcija?

Ping opcija ir vajadzīga savienojumu pārbaudei tīklos uz TCP/IP bāzes. Norādiet «Domena vārds vai IP» laukā saita nosaukumu, piemēram, delfi.lv vai 82.193.64.2 attiecīgi, un papildus «Ping count» laukā ierakstiet aizsūtāmo informācijas paku daudzumu un uzspiediet uz pogu «Go».

Kam ir nepieciešama dig opcija?

Dig («domain information groper») ļauj Jums uzdot atšķirīgus pieprasījumu tipus un pieprasīt patvaļīgi norādāmos serverus. Laukā «Domēna vārds vai IP» norādiet internet adresi, piemēram, ss.lv vai 159.148.60.20 attiecīgi, un papildus «Dig options» laukā izvēlējaties ierakstu tipu, kuru jūs gribat redzēt priekš Jūsu ievadīta hosta. Lai redzētu rezultātus, uzspiediet pogu «Go» un apskatieties izvesto informāciju zemāk Dig rezultātu nodalījumā.

Ar ko ir derīga opcija nslookup?

Izvēloties nslookup (name server lookup meklējums uz vārdu servera) un norādot laukā «Domēna vārds vai IP» noteikta web-resursa nosaukumu, piemēram, ss.lv vai 82.193.64.5 attiecīgi, Jūs varēsiet uzdot atšķirīgu pieprasījumu tipus un pieprasīt patvaļīgi norādītos serverus. Kā arī ļoti svarīga ir iespēja pārskatīt konkrēta servera DNS-ierakstu, lai pārbaudītu viņa darbspēju. Uzspiediet pogu «Go», lai apskatītos rezultātus, kuri tiks izvesti zemāk.

Kas ir WHOIS?

WHOIS opcija ir lietišķa līmeņa tīkla protokols, kurš bazējas uz TCP(43 ports) protokola. Galvens pielietojums — reģistrācijas datu saņemšana par domēnu vārdu, IP-adrešu un autonomu sistēmu īpašniekiem. Laukā «Domēna vārds vai IP» Jums nepieciešams ievest saita nosaukumu, piemēram, mail.ru vai 82.193.64.5 attiecīgi un uzspiest uz pogu «Go», pēc kā pieprasījuma rezultāti būs attēloti ekrāna apakšdaļā.